Ile kosztuje pomoc drogowa?

Wezwanie pomocy drogowej jest często koniecznością dla kierowcy. Niektóre awarie nie mogą zostać usunięte na miejscu, dlatego pojazd należy odholować do najbliższego warsztatu. Wezwanie pomocy wiąże się z pewnymi kosztami, które ponosi właściciel samochodu. Z lawety można skorzystać zwłaszcza w przypadku, gdy uszkodzeniu uległ układ kierowniczy lub hamulcowy. Ile trzeba obecnie zapłacić za usługę?

Od czego zależy koszt pomocy drogowej?

Koszt wezwania pomocy drogowej zależy od wielu czynników. Liczą się przede wszystkim wielkość pojazdu oraz zakres świadczonych usług. Dzwoniąc po pomoc, kierowca liczy na sprawną naprawę lub odholowanie oraz adekwatną cenę. Jakie są realia?

To, ile właściciel samochodu zapłaci za pomoc drogową, zależy od:

  • Odległości, jaką musi pokonać,
  • zakresu obsługi,
  • wielkości pojazdu,
  • korzystania z usług dodatkowych.

W koszt należy wyliczyć także sposób holowania pojazdu. Najmniej zapłacą właściciele aut osobowych, najwięcej zaś osoby zlecające transport maszyn budowlanych. W tym przypadku cenę usługi można określić na podstawie gabarytu pojazdu.  Firmy oferujące pomoc drogową, takie jak przedsiębiorstwo CUBE-TRANS zwykle podchodzą do tematu indywidualnie. Ogólnie przyjęte stawki mogą ulegać zmianie. Klient często dostaje wycenę dopiero po przybyciu pracowników na miejsce zdarzenia. Większość firm podaje wyłącznie ceny informacyjne.

Usługi pomocy drogowej i ich koszt

Ceny oraz zakres usług pomocy drogowej różnych firm w Polsce są podobne. Dla przykładu, przedsiębiorstwo CUBE-TRANS oferuje między innymi:

  • holowanie pojazdów,
  • serwis mobilny,
  • transport maszyn rolniczych i budowlanych,
  • usługi wulkanizacyjne,
  • dowóz paliwa.

Cena poszczególne usługi zależy przede wszystkim od odległości, jaką muszą pokonać pracownicy z siedziby firmy do miejsca docelowego. Im więcej kilometrów będą musieli przejechać, tym całkowity koszt usługi będzie wyższy. Ich zakres jest naprawdę szeroki. Pomoc drogowa oferuje wyciąganie samochodu z rowu, ładowanie akumulatora, diagnostykę wstępną czy dowóz paliwa. Można także skorzystać z lawety lub holowania auta do najbliższego warsztatu samochodowego. Jak już wspomniano, nie należy kierować się cenami podanymi na stronach firm. Często koszt usługi znacznie różni się od poglądowego. Mają na niego wpływ przede wszystkim wymienione wyżej czynniki. Klient zazwyczaj dostaje wycenę po przybyciu pomocy drogowej na miejsce lub po zakończeniu świadczenia usługi. Oczywiście można zapytać o koszt podczas wzywania pomocy drogowej. Dzięki temu kierowca będzie wiedział, na jaki wydatek się przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *